Тренінг-семінар "Розвиток навичок написання проектних пропозицій до програми «Горизонт 2020" у наукових співробітників НАНУ» було проведено 22-05-2018р. у конференц-залі НАНУ в рамках заходу проекту EaP PLUS: "Технологічні платформи, як політика Східного партнерства".

Програма тренінг-семінару складалася з 6-ти презентацій та 2-х тестових та самостійних робіт з оцінки потенціалу здатності організації та персоналу створювати та впроваджувати відкритий інноваційний процес. Додатково, для наукових співробітників запропоновано участь у конкурсі на безкоштовну консалтингову допомогу у рамках стимулювання інноваційної активності.

Для реєстрації учасників тренінг-семінару та участі у конкурсі було створено онлайн-форми опитування, що містились у інформаційному листі. Інформаційний лист-запрошення було розповсюджено на електроні пошти серед цільової аудиторії, що включало: 85 управління наукових інститутів НАНУ, 124 наукових секретарів інститутів НАНУ, 235 представників наукової молоді (включно з допомогою Ради молодих науковців НАНУ), 55 представників академічних МСП, 32 представника наукових розробок напрямку "матеріалознавства", завідувачів відділів ІНМ та наукової молоді ІНМ. Також, додатково інформаційний лист-запрошення було розповсюджено у соціальних мережах та поширено серед наукових груп у Facebook.

Із більш, ніж 100 зареєстрованих було відібрано 50 представників НАНУ, МОН та ВУЗів. Підтвердження відбувалось за допомогою персонального листа-запрошення.

Організація та місце проводження відбувалися у співдружності із проектом EaP PLUS, національним контактним пунктом ІКТ програми Горизонт 2020 в Україні та експертами Європейського Союзу.

У тренінг-семінарі прийняли участь 39 учасників із міст: Київ, Харків, Дніпро.

Із них розподіл учасників за місцем роботи: наукові співробітники інститутів НАНУ – 28 учасників; представники МСП НАНУ – 1 учасник; освіта – 6 учасників; представники влади/управління/громадських організацій 4 – учасників.

Усім учасникам було запропоновано прийняти участь у конкурсі проектів на безкоштовну консалтингову допомогу, заповнивши у мережі інтернет форму-опитування, що побудована на типовій заявці фази 1 SME Instruments. Із 107 зареєстрованих та 53 запрошених на тренінг-семінар заповнили форму-опитування 2 організації: Інститут соціології НАН України та Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України. За результатами конкурсу безкоштовну консалтингову допомогу буде надаватися команді із Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України, представник організації – Архипова Катерина Анатоліївна, с.н.с. із проектом sensITive тест-система (вимірювальний пристрій та протокол) для in vitro діагностики серцево-судинних та кардіо-церебральних захворювань на початкових стадіях їх прояву.